Yeni Porsche 911 GT3 Tanıtıldı

0
680

Porsche 911 GT3 Tanıtımı Yapıldı, Porsche’nin Yarış Pistlerindeki Ağır Abisinin Şehir Kullanımına ve Günlük Kullanıma Uyarlanan 911 GT3 Modeli Görücüye Çıktı

Yeni Porsche 911 GT3 Motoru Kaç Beygir? Porsche GT3 Modeli Kaç Silindir Motorlu?

Porsche, otomobil devi uzmanlıkla ve titizlikle geliştirdiği 911 GT3 modelini tanıttı. Gt3 ön takım düzeninde çift salıncaklı olarak kullanıma sunuldu. 510 Hp’lik motoru ile tam anlamıyla bir güç makinesi olan GT3, dört litrelik 6 silindirli moturuyla gücüne güç katıyor.

Yeni Porsche 911 GT3 Saatte Kaç Km Hız Yapıyor? 100 Km Hıza Kaç Saniyede Çıkar?

Yeni Porsche 911 GT saatte 320 Km/h maksimum hıza ulaşmaktadır. Aynı zamanda araç 100 Km/h hıza sadece 3.4 saniye gibi kısa bir sürede erişebilme yeteneğine sahiptir. Tabiki kaçınılmaz olarak manuel ve otomatik şanzıman ile görücüye çıkan GT3 seçimi sevenlerine bırakıyor. Geliştirilmiş olan kanat ve difüzorler sayesinde virajlarda ekstra yol tutuşu ve aerodinamik oluşturuyor. Zaten böylesine güçlü bir araçtan da daha kötüsü beklenemezdi.  Neredeyse Porsche arabalarının tamamının test edildiği Nuerburgring pistinde yapılan testlerde oldukça başarılı bir performans sergileyen aracın kendisinden beklenenleri hakkıyla gerçekleştirdiği görüldü.

Yeni Porsche 911 GT3 Ne Zaman Satışa Çıkıyor? Yeni Porsche 911 GT3 Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

2021 yılının mayıs ayında tüm dünyada piyasaya sürülmesi beklenen otomobilin yie aynı tarihte Türkiy’ ye gelmesi planlanıyor. Tüm dünya tarafından heyecanla beklenen lansman dönemleri Türkiye içinde ayrı bir heyecan yaratıyor. Tamamen kusursuz ve mükemmel hatlara sahip olan Porsche 911 GT3 tüm dünyada eş zamanlı olarak satışa sunulacak, yalnız Türkiye ‘ye yalnızla özel sipariş ile getirtilebilecektir.

Yeni Porsche 911 GT3 Dış Gövde Özellikleri ve Teknik  Özellikleri Nelerdir?

Yeni Porsche 911 GT3 bir hayli hafifletişmiş olan aynı zamanda arabanın ağırlığını da düşüren bir egzoz sistemi ile sevenleriyle buluşuyor. Ön kaput karşımıza carbon fiber olarak çıkarken, inceltilmiş ve bir o kadar da güçlendirilmiş camlar kesinlikle aracın ağırlığına etki ederek performansını artırıyor. Hafif alaşım jantları ve hafif fren disk, balataları ile, toplam ağırlığı 1.418 kg olan araç ağırlığına göre oldukça yüksek performans sergileyerek görenleri gerçekten hayretler içerisine düşürüyor.

Yeni Porsche 911 GT3 Yakıt Tüketimi Ne Kadar? 100 Km’de Ne Kadar Yakıt Yakıyor?

Yakıt konusunda böylesine bir canavardan ekonomik ve dizel araçlar gibi yakıt tasarrufu beklemek zaten imkansızı istemek olurdu. Tam bir performans canavarı olan bu araç, 6 İleri manuel şanzıman ile 13.3 Lt/100 km yol yapabilirken, otomatik şanzıman ile biraz daha düşük olan 12,4 Lt/100 km performansını sergiliyor.

Yeni Porsche 911 GT3 İç Mekan Özellikleri Nelerdir?

Gösterge panelinde 3 adet yuvarlak gösterge ile karşımıza çıkan otomobil gösterge paneli oldukça şık ve kullanışlı olarak gözüküyor. gösterge panelinde her zaman olduğu gibi devir göstergesi ortada kalmaktadır. Aynı zamanda bu ekranda, ortalama hız, yakıt tüketimi gibi anlık bildirimlerde gözükmektedir. orta konsol yükseltilerek vites hemen elinizin altında hazır bir hale getirilmiştir.

Hemen hemen her modelde olan direksiyondan vitese de değinmeden geçemeyeceğiz. Tam yerinde ve dokunma hissiyatı ile tam anlamıyla kendinizi yarış pistinde hissettiriyor. Aracın iç tasarımı kesinlikle tam bir motor sporları hissi uyandırmaktadır. Dayanıklılıkta gerçekten başarısı dillerden dile dolaşan Porsche koltukları, her zamanki hassasiyetle üretilerek gözleri kamaştırmayı başarıyor. Farklı seçeneklerdeki alternatif paketleri tercih ederekte farklı deneyimleri tecrübe edebilirsiniz.

Aynı zamanda elektrikli olarak ayarlanabilen koltuklar, alçaltma, yükseltme, ileri ve geri ayarlanabilme özelliği de taşımaktadır. Tam bir sürüş konforu ve yarış havası yansıtan dolgularla, hem konfor açısından hemde görsel açıdan bir şölen sunmaktadır. Tabi ki her pakette farklı koltuk seçenekleri de bulunuyor. Eğer opsiyonel koltuklar olan yarış koltuklarını tercih edecekseniz. Tamamı carbon fiber ile desteklenmiş koltuklar olarak karşınıza çıkacaktır.

Porsche 911 GT3 Ses Sistemi Özellikleri Nelerdir? Yeni Porsche 911 GT3 Hangi Marka Ses Sitemini Kullanıyor?

Ses sisteminden daha önceleri de adından sıkça söz ettiren Porsche yine kaliteden ödün vermeden kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sunuyor. Porsche 911 GT3 karşımıza iki adet farklı opsiyon ile karşımıza çıkmaktadır. “Sound Package Plus” ve “Bose Surround Ses Sistemi”. Sound Package Plus seçeneğinde 8 adet 150 Watt hoparlör bulunurken, Bose Surround Ses Sistemlerinde 12 adet hoparlör, 1 adet 100 watt gücünde amfi kanallı subwoofer bulunmaktadır. Hoparlörler iç meana öylesine güzel entegre edilmişki gerçekten göz kamaştırıyor.

Şimdi sizleri Yeni Porsche 911 GT3 tanıtım videosu ile baş başa bırakıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here