Sevgi Kartal 29 Yaşında Kalbine Yenik Düştü

0
545

Kocaeli İzmit’in Körfez İlçesinde Yaşayan ve Evlilik Nedeniyle 7 Yıl Önce İzmir’e Yerleşen, Sevgi Kartal, Yapılan Karaciğer Naklinden Sonra, Tedavi Gördüğü Hastanede Kalp Krizi Geçirerek Hayata Gözlerini Yumdu

Kocaeli’nin Körfez Çamlıktepe Mahallesi, Yeşil Sokak’ta oturan ancak, 7 sene önce evlilik nedeniyle, İzmir’e yerleşen ve 7 yıldır evli olan, aynı zamanda bir çocuk sahibi Sevgi Kartal’a, yaşadığı karaciğer hastalığı nedeniyle, Ege Üniversitesi Hastanesinde karaciğer nakli yapılmıştı. Uzun zamanadır yaşamış olduğu rahatsızlık nedeniyle oldukça büyük sıkıntılar yaşayan, karaciğer hastası Sevgi Kartal ve yakınları, organ naklinin gerçekleşeceğine çok sevinmiş ve ameliyat günü için sabırsızlıkla beklemeye başlamışlardı. Hayat, Sevgi Kartal için çok farklı olacak ve artık eski sağlığına kavuşacaktı.

Sevgi Kartal için uygun karaciğerin bulunduğu ve naklin en kısa sürede gerçekleşeceği bilgisi doktorlar tarafından verildiğinde, hem Sevgi Kartal, hemde ailesi inanılmaz bir sevinçle karşıladılar. Şimdi geriye sadece dua etmek ve ameliyatın başaralı bir şekilde geçmesini beklemek vardı ve öyle de oldu. Yapılan ameliyat oldukça başarılı geçti ve herkes heyecanlı bir şekilde Sevgi Kartal’ın yeniden sağlığına kavuşarak sevenleriyle buluşmasını ve özlediği hayata kavuşmasını beklemeye başladı.

Yapılan organ naklinden sonra sağlık durumu iyiye giden ve tedaviye oldukça olumlu yanıt veren Sevgi Kartal (29) karaciğer nakli yapılan ve tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesinde, talihsiz ve beklenmedik bir şekilde geçirdiği kalp krizi sonucu, hayata gözlerini yumdu. Sevgi Kartal’ın ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri ise, hastane çevresinde sinir krizleri geçirerek, olayın şokunu üzerlerinden atamadılar. Arkadaş çevresi ve ailesi tarafından oldukça sevilen ve bir çocuk annesi Sevgi Kartal’ın yakınları, üzüntü ve keder içerisinde ölümü kabullenmek zorunda kaldılar.

Erken yaşta sağlığına kavuşmayı beklerken, hayata gözlerini yuman Sevgi Kartal (29)’ın cenazesi, hastanede tamamlanan işlemlerin ardından, bugün saat 12:00 de İzmit Körfez Cem evinde kılınan cenaze namazının ardından, toprağa verilmek üzere Körfez İlimtepe mezarlığına götürüldü. Kederli sevenleri ve acılı arkadaş çevresi burada da göz yaşlarına boğuldu ve dualar eşliğinde Sevgi Kartal’ı son yolculuğuna uğurladılar.

Şu zamanlarda organ bağışının ve naklinin önemini belirtmeye gerek yoktur. Sizlerde bilinçli insanlar olarak hasta, organ bekleyen bir insanın hayallerini gerçekleştirirsiniz. Bizler de Sesli Hayat olarak Sevgi Kartal’a rahmet, acılı ailesine ve kederli arkadaşlarına baş sağlığı, sabır dileriz.

Bu tarz yaşanan genç ölümler gerçekten insana büyük yıkım, üzüntü veriyor. Aniden yaşanan can kayıpları yüzünden insanların hayatları, hayalleri, yaşantıları yarım kalıyor. Küçük yaşta annesiz, babasız kalan çocukların hayatlarını yeniden düzene sokmak, güzelleştirmek ve bu durumdan en az hasarla yaşamalarını sağlamak aile büyüklerine, yakınlarına düşüyor.

Sevgi Kartal’ın ölümünün ardından annesinin yokluğunu hissedecek olan çocuğuna gönülden, yürekten üzüldüğümüzü belirtmeliyim. Genç yaşta böyle bir ölümümün herkes için zor olacağı ancak, büyük bir sorumluluk alan, İzmit’te hayatını kaybeden, rahmetli olan Sevgi Kartal’ın eşine Allah’tan kolaylıklar diliyoruz. Bu yaşta yetim kalan çocuğuna hem annelik, hem babalık yapacak olan eşine tekrardan baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

Sizde Google veya Yandex arama motoru aracılığıyla, Sevgi Kartal Ölüm Haberi, Sevgi Kartal Öldü Mü? Sevgi Kartal Kocaeli İzmit Ölüm Haberi, Organ Nakli Yapılan Sevgi Kartal Öldü Mü? Sevgi Kartal Eger Üniversitesi Hastanesi Kalp Krizi yazıp arama yaparak, haberimize çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Ayrıca Sesli Hayat olarak güzel ülkemizin dört bir yanından sizlerle güncel ve son dakika haberlerini paylaşmaya çalışıyoruz. İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Gaziantep, Edirne, Tekirdağ dahil 81 ilimizden haberleri sizlerle buluşturmak için çaba gösteriyoruz. Ülkemizde yaşanan ve televizyon, radyo aracılığıyla erişemediğiniz birçok ölüm haberi, son dakika haberi, cinayet, trafik kazası, sel, doğal afet, kadın cinayeti haberlerini web sitemizde güncel olarak bulabilirsiniz.

Sizde en güncel olaylar ve haberlerden uzak kalmamak ve haberdar olmak istiyorsanız web sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Web sitemiz sayesinde İstanbul son dakika, İzmir son dakika, Bursa son dakika, Antalya son dakika haberlerine çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Sizlerle bir çok haberi buluşturarak ülkemizdeki bir çok olaydan ve haberden, haberdar olmanız için çaba gösteriyoruz. Sesli hayat olarak ülkemizde ani ve zamansız gelen ölümlerin olmaması ve insanların ailesi, sevdikleri ile güzel bir yaşam sürmesi dileklerimizle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here