Şanlıurfa’da Kaza Sonucu 5 Kişi Öldü 1 Kişi Yaralı

0
577

Süleyman Bütün, İbrahim Alpak, Hadi Alpak, Mehmet Alpak ve Ahmet Gün Şanlıurfa’da Meydana Gelen Katliam Gibi Kazada Yaşamını Yitirdi

Şanlıurfa’da meydana gelen trafik kazası, yine bir aile ocağına ateş düşürdü. Şanlıurfa – Akçakale kara yolunun 20 inci kilometresinde meydana gelen kazada, hurdaya gönen araçlardan acı haberler geldi. Yaşanan katliam gibi kazadan gelen 5 ölü ve 1 yaralı haberi ile kazazedelerin yakınları yasa boğuldu.

Şanlıurfa – Akçakale kara yolunda Mustafa B.’nin hakimiyetinde 34 SY 4531 plakalı otomobil,  henüz sürücüsünün kim olduğu belirlenemeyen, 35 AJS 226 plakalı araçla çarpıştı. Her iki otomobilde bulunan yolcular ve sürücülerden 6 kişi yaralandı. Yapılan iddiaya göre, Mehmet B.’nin kontrolündeki 34 SY4531 plakalı araç, sürücüsü belirlenemeyen 35 AJS 226 plakalı yolda dönüş yapamaya çalışan araca yandan çarptı. Her iki aracında hurda yığınına döndüğü kazada korkulan oldu ve can kayıpları yaşandı.

Olay yerinden geçen ve seyir halinde olan diğer sürücüler tarafından yapılan ihbardan sonra, hızlı bir şekilde harekete geçen güvenlik güçleri olay yerine geldi. Olay yerine çok sayıda, jandarma, sağık personeli, itfaiye ve ambulans sevk edilirken, kaza noktasına ulaşan sağlık ekipleri ve güvenlik güçleri olayın boyutunun ne kadar ciddi olduğunun farkına vardılar. Ekipler olay yerine geldiğinde her iki araçta hurda yığınına dönmüş ve yaralıların araçta sıkışmış olduğunu fark ettiler.

Olay yerine gelen sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri, hiç vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde, hurdaya dönen araçlara sıkışan yaralıları güçlükle çıkarttı. Kazadan yaralı olarak kurtulan Mustafa B, Ahmet Gün, Mehmet Alpak, İbrahim Alpak, Hadi Alpak, Süleyman Bütün olay yerine gelen sağlık personeli ve ambulanslar aracılığıyla, ilk tedavileri olay yerinde yapıldıktan sonra, tedavinin devamı yapılmak üzere Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. 

Olay yerinde sıkıştığı araçtan çıkartılarak hastaneye sevk edilen Hadi Alpak, Süleyman Bütün, İbrahim Alpak, Mehmet Alpak, ve Ahmet Gün doktorların yapmış olduğu tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu. Yapılan araştırma neticesinde, diğer yaralının durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kazazedelerin hastaneye sevk edilmesinin ardından olay yerine gelen güvenlik güçleri, kazayla ilgili yoğun bir çalışma başlattı. Kazanın neden olduğuna ve neden meydana geldiğine dair incelemeler yapan güvenlik güçleri, detaylı bir şekilde olayın her anını araştırmaya başladılar. Kazayla alakalı tüm detayları dikkate alan güvenlik güçlerinin, kazayla alakalı soruşturması devam ediyor.

Bu esnada Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde toplanan, kazadan sağ kurutulamayan kişilerin acılı ve kederli yakınları ise olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Kazaya ve ölümlere inanmak istemeyen akrabaları ve sevenleri uzunca bir süre olayın şokunu üzerlerinden atamadılar. Kazadan sağ kurtulamayan kazazedelerin yakınlarından bazıları olay yerinde sinir krizi geçirdi. Yine kazazedelerin yakınlarından bazıları Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde sağlık personeli ile tartışarak, acil servisin bazı camlarını kırdılar. Uzun süre yatışmakta güçlük çeken yakınlar güçlükle sakinleştirilebildi. Olayla alakalı araştırma ve soruşturmalar devam ediyor.

Google ve Yandex gibi arama motorlarından Şanlıurfa’da Trafik Kazası, Mehmet Alpak Ölüm Haberi, Ahmet Gün Ölüm Haberi, İbrahim Alpak Kaza Ölüm, Hadi Alpak Ölüm Haberi, Süleyman Bütün Trafik Kazası Ölüm, Hadi Alpak Trafik Kazasıi Ahmet Gün Kaza Haberi, yazarak haberimize ulaşabilirsiniz. Sesli Hayat olarak kazazedelere Rahmet, acılı sevenlerine ve yakınlarına ise baş sağlığı ve sabır dileriz.

Gün geçmiyor ki, ülkemizde trafik terörüne kurban vermeyelim. Trafik kazasında her yıl yüzlerle insanımızı toprağa veriyoruz. Gönül istiyor ki, trafikte hiç bir canımızı toprağa vermeyelim fakat, tüm trafik kurallarına ve uyarılara rağmen yine de bu tip acı haberlerle sarsılıyoruz.

Sesli Hayat olarak sizlerle, ülkemizin birçok yerinden en yeni, en sıcak, son dakika haberlerini paylaşmak için çaba gösteriyoruz. İstanbul, Adana, Konya, Edirne, Bursa, Antalya başta olmak üzere 81 ilimizden televizyonlara ve radyolara yansımayan kaza, ölüm haberi, doğal afet, sel baskını, deprem, kadın cinayeti ve daha bir çok haber ile karşınızda olmaya çalışıyoruz. Eğer sizde ülkemizin dört bir yanından son dakika haberleri almak istiyorsanız, web sitemizi takipte kalmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde böyle kazalar sonucu, erken ölümler ve ani yaşam kayıpları olmaması dileklerimizle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here