Protez Tırnak Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

0
74

Bayanlar her zaman bakımlı ve güzel görülmeyi severler. Tırnak bakımı da genel bakım çeşitlerinin en başlangıcında yer almaktadır. Tırnakların güzel ve bakımlı olması bununla beraber bir bayanın güne enerjik ve pozitif başlamasını sağlar. Ancak tırnak bakımını yapmak için lüzumlu vakti bulmaz kimi zaman fazla zor olabiliyor. Bu sebep ile bilhassa kümülatif tempolu hayata sahip olan bayanlar protez tırnak yaptırmayı tercih ederler.

Protez tırnak, bireylerin fazla daha bakımlı ve tırnaklarının fazla daha sıhhatli görülmesini sağlar. Bundan dolayı son dönemlerde toplumsal medyanın da etkisi ile protez tırnak hanımefendilerin başlıca ilgi odağı olmuş ve fazlası ile popüler hale gelmiştir.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak bir nevi takma tırnak olarak bilinen bişeydir. Fakat takma tırnak gibi suni görünmez. Öteki bilinen tabiri ile mevcud tırnağını üstüne meydana getirilen estetik bir işlemdir. Naturel görünümü ile tırnaklarına güzel ve bakımlı bir görünüm verir. Bununla beraber protez tırnak dışarıdan bir göz ile son derece naturel durur ve uygulanan bireye hastalık hissiyatı vermez.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnak, şayet iyi ve güvenilir bir yerde yaptırılır ise hanımefendilerin kuvvetli, kalıcı ve bakımlı tırnaklara sahip olurlar. El ve tırnak bakımına istediği vakti ayıramayan bakımlı hanımefendilerin gözde seçimi, çabucak kırılmayan, uzun ömürlü manikür çözümlerinden kabul edilen, değişik protez tırnak çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitlerin her biri takma tırnak uygulamasından daha basit uygulanır. Protez tırnak çeşitleri, daha daha geniş kapsamlı bir biçimde aşağıdaki gibidir.

Akrilik Tırnak

Protez tırnak uygulamalarının başlangıcında akrilik tırnak gelir arkadaşlar. Hususi bir sıvı ve hususi toz kullanılarak meydana getirilen bu tırnak uygulaması öteki protez tırnak türlerinden farklıdır. Teknik olarak daha fazla kuvvetsiz ve kırılgan yapıya, zayıf tırnaklara uygulanır. Akrilik tırnağın bir kokusu olsa bile uzmanlar tarafınca bu kokunun sağlığa zarar vermediğini söylemektedir. Çabucak kırılan tırnak yapısına sahip bireyler için en uygun protez tırnak türüdür.

Jel tırnak uygulamasına gore naturel görüntü oranı daha zayıf olsa bile fazlası ile dayanıklıdır. İstenilen uzunluğa sahip ve renge sahip yapılabilir. Toz ve sıvı karışımı ile beraber meydana getirilen akrilik tırnak, tırnağın boş bölümleri doldurularak uygulanıp tırnağın tamamını kaplamış olur. İşlem sonrasında hava ile temasa girdikçe sertleşir. Bu biçimde güzel bir görüntü meydana gelmiş olur.

Dipping Tırnak

Dipping sistem, hususi biçimde üretilen tip adı verilen takma tırnakların akrilik toz pudra ve yapıştırıcı kullanımı ile tırnağa yapılmasına denilir. Dipping tırnak yönteminde, akrilik tırnakta kullanılan sıvı kullanılmaz. Bununla beraber akrilik tırnaktan ayrılan bir öteki özelliği ise mat görüntüsünün olması ve kokusu olmayan olmasıdır.

Jel Tırnak

Jel tırnak metodu, tırnağa hususi bir jel uygulanarak daha naturel ve kalıcı duran bir protez tırnak türüdür. Bu metot çoğunlukla tırnak yapısı daha kuvvetli bireylere uygulanmaktadır. Naturel görünümü ile birlikte bireye kusursuz, temiz ve estetik bir görüntü sağlar. Jel tırnak çeşidinde, tırnağa uygulanan hususi jel madde tek başına, çabucak kuruyan bir madde olmadığından dolayı ışın yöntemleriyle kurutulup, tırnağın boş, ince kısımları eşitlenir ve oluşturulur.

Vakit açısından çoğunlukla 4 haftaya kadar kullanılan jel tırnak, akrilik tırnağa gore daha ince yapıya sahiptir. Ancak akrilik tırnak yapısına gore daha çok insanların tercih ettiği bir protez tırnak türüdür. Zira kalıcı oje özelliği yardımıyla ayak ve el tırnaklar için çoğu zaman insanların tercih ettiği yöntemdir. 

Smart Akrilik

Smart akrilik, muhteviyatında hem akrilik maddesini hem de jeli barındırmakta olan bu iki özelliğin pozitif pek fazla özelliğini taşımaktadır. Bu ürün üstünde hala çalışmalar devam etmekte ve bununla beraber pek çok değişik uygulama seçenekleri artıyor. Smart akrilik tırnak, aslen bütün bayanlar için doğru bir protez tırnak emek harcaması olmayı hedefliyor. Her iki maddenin de bir özellikte buluşması smart akrilik tırnağın şimdiden popüler olacağını işaret ediyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here