La Casa De Papel Oyuncuları

0
1100

La Casa De Papel Oyuncuları Kimlerdir? La Casa De Papel Oyuncuları ve Lakapları Nelerdir? La Casa De Papel Oyuncuları Hakkında Bilgiler

La Casa De papel gerek kurgusu, gerekse de yapımıyla gerçekten izleyiciler üzerinde büyük bir etki bırakan başyapıt dizilerden bir tanesidir. Çıktığı günden beri büyük bir hayranlıkla izlenen bu dizi birçok hayran kitlesi oluşturmuştur. Ve gerçekten yeni bölümleri dört gözle beklenmeye başlanmıştır.

Öyle tahmin ediyoruz ki dizi severlerden 10 kişiden 7’sinin mutlaka izlemiş olduğu bu dizi gerçekten son zamanlarda büyük sükse yaratmış ve insanlar üzerinde büyük etkiye sahip olmuştur. Şimdi bu yazımız içerisinde La Casa De Papel oyuncularının lakaplarını ve oyuncular hakkındaki bilgileri incelemeye alacağız. Eğer siz de La Casa De Papel oyuncuları kimdir? La Casa De papel oyuncuları ve lakapları nelerdir? Sorularının cevabını merak ediyorsanız, bu yazımız tam size göre. 

1-) Álvaro Morte – (Profesör)  Kimdir?

Álvaro Morte – Profesör

23 Şubat 1975 yılında İspanya’da dünyaya gelen dizi ve tiyatro oyuncusu olan Álvaro Morte dizideki profesör karakteri ile gerçekten izleyicileri kendinden geçirmiş ve izleyicileri kendisine hayran bırakmıştır. Başarılı oyuncunun kariyerinde 16 dizi, 8 film ve 9 tiyatro almaktadır. Aynı zamanda tiyatro da oynadığı William Shakespeare oyunları da oldukça gözde ve popüler hale gelmiştir. Ünlü aktörün kariyerinde ise 4 adet kazandığı ödül yer almaktadır. Oyuncunun almış olduğu ödüller ise;

  • 2003 – Vila de Noia Kısa Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu
  • 2004 – Bidasoa Uluslararası Kısa Film Yarışması, En İyi Erkek Oyuncu
  • 2004 – Cine-Malaga Kısa Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu
  • 2003 – Eurovideo Avrupa Film-Video Festivali, En İyi Erkek Oyuncu

2-) Úrsula Corberó (Tokyo) Kimdir ?

Úrsula Corberó (Tokyo)

Dizinin hafızalardan kazanmayan karakteri olan Tokyo 11 ağustos 1989 yılında İspanya’da dünyaya gelmiştir. İlk televizyon dizisinde 13 yaşındayken oynayan başarılı oyuncu bu genç yaşına rağmen kariyerine 15 dizi, 13 film, 1 tiyatro, 4 Müzik video klibi ve 6 ödül sığdırmıştır.

3-) Itziar Ituño (Raqual Murillo) Kimdir?

Itziar Ituño (Raqual Murillo)

18 haziran 1974 yılında İspanya’da Dünya’ya gelen Bask kökenli ünlü İspanyol tiyatro oyuncusu ve aktör oynadığı La Casa De Papel dizisinde profesörü yakalamaya çalışan polis rolündeyken daha sonra profesöre aşık olarak diziye devam eder ve ilerleyen sezonlarda oda çetenin arasına karışarak rolüne devam eder. Başarılı oyuncunun kariyerinde, 9 TV dizisi, 9 sinema filmi, 8 kısa film, ve 14 tiyatro bulunmaktadır. Ünlü oyuncu yapmış olduğu açıklama ile 18 Mart 2020 tarihinde korona virüse yakalandığını duyurmuştur.

4-) Alba Flores (Nairobi) Kimdir?

Alba Flores (Nairobi)

5-) Pedro Alonso (Berlin) Kimdir?

Pedro Alonso (Berlin)

21 Haziran 1971’de İspanya’da dünyaya gelen ünlü aktör gerçekten dizinin vazgeçilmez karakterlerinden bir tanesidir. Ünlü oyuncu aktörlük yaşamı boyunca kariyerine birçok dizi, film, tiyatro eklemiştir. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan ünlü oyuncu başarılı rollerle kendinden oldukça sık söz ettirmiştir. Ünlü aktörün kariyerinde 16 film, 21 dizi, 3 tiyatro ve toplam 10 adet en iyi oyuncu ve en iyi aktör adaylığı bulunmaktadır. Fakat bu adaylıklardan herhangi birini kazanamamıştır. Bunun yanı sıra 2010 yılında En İyi Cast Özel Mansiyon Ödülünü kazanmıştır.

6-) Jaime Lorente López (Denver) Kimdir?

Jaime Lorente López (Denver)

Dizide Denver karakterini canlandıran ve 12 Aralık 1991 tarihinde İspanya ‘da dünyaya gelen 29 yaşındaki ünlü aktörün gerçek ismi Jaime Lorente López ‘dir. Ama genelde Jaime López olarak bilinir. 5 film ve 4 dizide oynayan ünlü oyuncu 2018 ve 2019 yıllarında iki ödüle aday gösterilmiş fakat bu ödülleri kazanamamıştır.

7-) Miguel García Herrán (Rio) Kimdir?

Miguel García Herrán (Rio)

Dizide rio karakterini canlandıran Miguel Herrán 25 Nisan 1996 yılında Malaga İspanya’da dünya gelmiş olan genç bir aktördür. Oyuncunun tam adı Miguel García Herrán ‘dır. Goya En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu Ödülünü alan oyuncu, En İyi Dizi Oyuncusu Kadrosu Dalında Fénix Film Ödülüne aday gösterilmiş fakat bu ödülü alamamıştır. Normal hayatında ve dizide yakışıklı bir karakter olan oyuncunun birçok hayren kitlesi bulunmaktadır.

😎 Esther Acebo (Monica Gaztambide) Kimdir?

Esther Acebo (Monica Gaztambide)

Ünlü oyuncu 19 Ocak 1983 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitimini Castilla-La Mancha Üniversitesinde tamamlayan başarılı oyuncu La Casa De Papel dizisi ile oldukça nam salmış ve vazgeçilemeyen karakterler arasına girmiştir. Aynı zamanda da En İyi Dizi Oyuncusu Kadrosu Dalında Fénix Film Ödülüne aday gösterilmiştir.

9-) Darko Perić (Helsinki) Kimdir?

Darko Perić (Helsinki)

Diziye Helsinki karakteri ile farklı bir bakış açısı ve ayrı bir renk katan Darko Perić 25 Mart 1977’de Sırbistan’da dünyaya gelmiştir.  La Casa De Papel dizisi sayesinde Uluslararası bir üne ve Uluslararası bir hayran kitlesine sahip olan Helsinki diğer oyuncu arkadaşları gibi En İyi Dizi Oyuncusu Kadrosu Dalında Fénix Film Ödülüne aday gösterilmiştir. Aynı zamanda ünlü aktör basketbola olan aşırı ilgi ve alakası ile da dikkatleri üzerine çekmektedir.

10-) Hovik Keuchkerian (Bogota) Kimdir?

Hovik Keuchkerian (Bogotá)

Dizide Bogota karakterini canlandıran Hovik Keuchkerian aynı zamanda eski bir boksördür. Ve iki kez İspanya ağırlık şampiyonu olmuştur. 14 Kasım 1972’de dünyaya gelen oyuncu Goya En iyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu Ödülüne aday gösterilmiştir.

11-) Enrique Arce (Arturo Roman) Kimdir?

Enrique Arce (Arturo Roman)

Dizide her seferinde kaçış planları yaparak tam bir baş belası haline gelen Arturo Roman ‘nın gerçek ismi Enrique Arce ‘dır. Ünlü oyuncu 8 Ekim 1972’de İspanya’da dünyaya gelmiştir. Amerika Dramatik Sanatlar Akademisini bitirerek eğitimini tamamlamış olan ünlü oyuncu dizide kimi izleyicileri çileden çıkartırken kimi izleyicilerin gözde karakteri olmuştur.

12-) Paco Tous (Moskova) Kimdir?

Paco Tous (Moskova)

Ünlü oyuncu 10 Şubat 1964’te İspanya’da dünyaya gelmiştir. Oyuncunun gerçek ismi Francisco Martínez Tous ’dur. Dizide canlandırdığı Moskova karakterine hayat veren oyuncu aynı zamanda evli ve 2 çocuğu vardır. Kariyerine 13 film ve 7 dizi sığdıran oyuncu La Casa de Papelin vazgeçilemeyecek başka bir oyuncusudur.

13-) Luca Peros (Marsilya) Kimdir?

Luca Peros (Marsilya)

Hırvat oyuncu 28 Ekim 1976 tarihinde Hırvatistan’da dünyaya gelmiştir. Diziye ayrı bir renk katan Marsilya karakterini canlandıran Hırvat oyuncu başarılı bir performans sergileyerek gerçekten kariyerinde müthiş bir başarıya imza atmıştır.

14-) Roberto Garcia Ruiz (Oslo) Kimdir?

Roberto Garcia Ruiz (Oslo)

Osla karakterini canlandıran ve 5 Mart 1974 tarihinde dünyaya gelen Roberto Garcia Ruiz aynı zamanda eskiden profesyonel olarak vücut geliştiricisidir. İspanya’da dünyaya gelen ünlü oyuncu vücudundaki dövmelerden sıkça söz ettirerek hayranlarının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Oldukça fazla bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun La Casa De Papel dizisi ile birlikte hayran kitlesi daha da artmış olup daha fazla popülariteye sahip olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here