Göğüs Estetik Ameliyatları Nelerdir?

0
54

Garantili bir biçimde meme büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu uygulama için Türkiye’nin en iyi ve kaliteli estetik ve plastik merkezlerinden hafta içi 5 gün süresince buluşma alabilirsiniz. Ek olarak meme küçültme ameliyatında da ücret ödemenizi nakit veya bütün banka kredi kartlarınız üstünden yapabilirsiniz. 

Böylelikle meme büyütme ameliyatı gibi beklentileriniz doğrultusunda estetik ameliyatlarınızı yaptırabilirsiniz. Memelerin büyütülmesi ameliyatı kadınlarda yüksek özgüven sahibi olunmasını sağlar. Bu anlamda kendinizle daha barışık olabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatları daha fazla göğüslerinizin ufak ve sarkık olması durumlarında yapılır. Bu doğrultuda meme büyütme ameliyatları klinik merkezine başvuru yapmanız tavsiye edilir. Bugün göğüs estetikleri içinde meme küçültme uygulaması da kümülatif olarak uygulanır. Böylelikle kadınlar daha pozitif ve kaliteli, huzurlu bir hayata sahip olmak bakımından meme dikleştirme ameliyatı oluyor.

Meme Büyütme Şekilleri Nedir?

Cropped close-up portrait of nice calm confident attractive lovely blonde, girl chest after uplift injection wearing bra touching hair isolated over light gray background

Göğüs büyütmede günümüzde pek çok yöntemler uygulanıyor. Ameliyatla göğüslerin büyütülmesi dışında,vakum ve silikonla da bu işlem yapılabiliyor. Bilhassa en kaliteli yumuşak silikonların göğüsün alt kısmından yerleştirilmesi ameliyatın başarı göstermiş bir biçimde tamamlanmasını sağlar. Göğüs gelişme tedavi uygulamaları içinde sporlar da yer ediniyor. Hekiminiz tarafınca bu şekilde egzersizler sunulacaktır. Ancak en etkili tedavi olarak göğüs büyütme cerrahisi sunulabilir. Bu hususi ameliyat üstünden ufak memeler kolay bir şekilde ve ağrısız bir biçimde büyütülür.

Meme Küçültme Kimlere Uygulanır


Göğüs küçültme ameliyatları ise memesi büyük ve sarkık olan kadınlara uygulanır. Bu hususi ameliyat üstünden her iki büyük olan göğüste de göz ile görünür şekilde sağlanır. Böylelikle hastalar daha iri ve estetikli göğüslere sahip olur. Göğüslerin küçültülmesi ameliyatları da en çağdaş ameliyathaneden uygulanır.

Göğüslerinizin ufak olması durumunda meme büyütme estetiği güven içerisinde olabilirsiniz. Bu hususi ameliyatı garantili olarak olacağınızdan meme küçültme ameliyatı gibi herhangi yan etkiler ile karşılaşmazsınız.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Bilgileri Nedir?

Memelerin istenilen oranda küçültülmesinden öncesinde hazırlık bilgileri söz mevzusudur. Bu ameliyat öncesi hastanın kesinlikle kullandığı herhangi tıbbi ilaçlar hakkında hekimi bilgilendirmesi gerekmektedir. Hipertansiyon ve diyabet gibi durumlarda göğüs küçültme ameliyatları uygulanması öneri edilmez. Hal böyle olunca hastanın hekimi ameliyat öncesinde bilgilendirmesi ve ameliyat için yeterli olduğunu ya da olmadığını hekimden öğrenmesi gerekmektedir.

Meme Küçültme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüslerin küçültülmesi sonrası ise hastanın minimum 30 gün süresince göğüs ve yüzüstü uyku pozisyonundan uzak durması öneri edilir. Göğüs estetiği ameliyatları oldukça hassas uygulamalardır. Bundan dolayı ameliyat bittiği zaman da kadınların göğüs sağlığını koruması mühimdir.

Meme Dikleştirme Ne şekilde Yapılır?

Memelerin gözle görünür düzeyde dikleştirilmesi gerekmektedir. Pek çok klinik merkezleri tarafınca bu işlem ustalaşmış anlamda uygulanmaz. Bu da naturel olarak hasta memnuniyetsizliğine sebep oluyor. Bundan dolayı hastaların meme dikleştirmeci mevzusunda da en kaliteli tabip klinik merkezi tercih etmesi tavsiye edilir. Göğüs uç kısmı kaldırılarak ameliyat bitirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüsleri büyük ve sarkık olan hastalar göğüs dikleştirme ameliyatlarından yararlanabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatlarını öteki meme ameliyatlarından ayıran yanları söz mevzusudur. Bu ameliyat üstünden yalnızca göğüs uçları kaldırılır. Bundan dolayı meme dikleştirmeci ameliyatları daha kısa süre içerisinde tamamlanır.

Böylelikle meme dikleştirme ameliyatlarından ekonomik anlamda da avantajlı olmuş olursunuz. Pek çok avantajları olan göğüs estetik ameliyatlarıyla daha estetikli göğüslere sahip olmuş olursunuz. Bu anlamda cinsel hayatınızın daha kaliteli ve iyi olmasını sağlarsınız.

Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme dikleştirmeci sonrası da dikkatli olunması gerekenler söz mevzusudur. Ameliyat sonrası kesinlikle hastanın verilen ek ilaçları tertipli olarak kullanımı öneri edilir. Bunun dışında ameliyattan sonraki 30 gün süresince yüz ve göğüsüstü uyku pozisyonundan uzak durmalıdır. 

Hastanın göğüs dikleştirmeci ameliyatları sonrasında da tabip ikazlarına uyması öneri edilir. Göğüs estetik ameliyatları bugün daha rahat bir biçimde uygulanır. Bundan dolayı de beklentilerinizi yüzde yüz bir biçimde karşılar.

Göğüs estetiği ile meydana getirilen ameliyatlar içinde bir fazla değişik çeşit var. Bunlar Temel olarak ameliyatsız meme büyütme şekilleri ve ameliyat ile meydana getirilen göğüs estetikleri olarak ana olarak 2 değişik guruba ayrılır. Bunlar ;

Cerrahi işlemler

  • Meme küçültme ameliyatı
  • Meme dikleştirme ameliyatı
  • Meme büyütme ameliyatı
  • Meme ucu estetiği ( Areola küçültme )

Ameliyatsız İşlemler

  1. Meme büyütme ( Dolgu malzemesi ile )
  2. Meme Büyütme ( Kendi yağını kullanarak )
  3. Meme sarkıklığı giderme (Dolgu yada lipivage tekniği ile )

Silikon Protez ile Meme Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatlarında cerrahi olarak meydana getirilen bir uygulamadır. Silikon protezin kas altına yerleştirilmesiyle göğüste bir dolgunluk sağlanır. Bu silikonlar da kendi aralarında 2 değişik çeşide ayrılırlar. Bunlar ;

Silikon Protez Çeşitleri

  • Damla tip silikon protez
  • Yuvarlak tip silikon protez

Meme küçültme sonrası ne kadar iz kalır ?

Her estetik ameliyat sonrasında bir ameliyat izi kalır. Göğüs ameliyatlarında da, göğüs başlangıcında kahverengi bölümün bittiği tam çizgiden kesi atılarak bir ameliyat uygulanır. Bu yerde izi saklamak için küçücük manevralar yapılır. Fakat Tamamıyla izsiz demek yalancı olmaktır bizlere gore..

Ameliyat üstünden ortalama olarak olarak bir yıl geçtiğinde izler belli belirsiz durum alır. Birtakım vücut yapısında izler belli belirsiz bir durum olabiliyor. Birtakım hastaların ten yapısına bağlı olarak da izler Tamamıyla de görünür kalabilir.

Meme Yeniden Büyür Mü ?

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında büyük oranda yeniden gelişme durup dururken olmaz. Fakat hasta çocuk doğurursa memeleri büyük duruma yeniden gelebilir. Bununla birlikte fazla çok kilo alıp veren bir bayan da meme büyümesi de yeniden görünebilir. Bu şekilde durumlarda 2. bir ameliyat ile yeniden küçültme ameliyatı yapılabilir.

Meme Küçültmek Emzirmeye Engel Mi ? 

Göğüs küçültme ameliyatlarında vücut yapısına gore süt kanallarında problem olma olasılığı doğabiliyor. Bu her 4 bireyden birinde görünen bir durum. Fakat bayanın göğüs yapısına gore de bu bilgilendirme açık ve net olarak yapılmalı ve çocuk düşüncesi var ise, bu ameliyatı doğumdan sonra ertelemek daha mantıklı olacaktır.

Meme Ne Kadar Küçültülmeli ?

Meme küçültme ameliyatlarında kişiden bireye bu oran değişmektedir. Kısaca göğüs kafesi genişliği boyu ve kilosuna gore en yeterli gçğüs ölçüsü belirlenmeli ve ona gore bir küçültme işlemine gidilmelidir. Bu durum kişiden bireye değişmiş olduğu için, her hasta için değişik meme ölçüsü belirlemek gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here