2021 Yılı Araç Muayene Ücretleri

0
614

 2021 Araç Muayene Ücreti Ne Kadar? 2021 Yılında Araç Muayene Ücretine Zam Geldi Mi? Ücretsiz Araç Muayene Randevu Alma, Araç Muayene Ücretleri 2021

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki, her araç daha doğrusu, her motorlu araç kullanım amacına ve şekline göre her yıl, iki yılda bir veya 3 yılda bir olarak muayeneden geçmek durumundadır. Her motorlu aracın muayeneden geçmesi trafikteki herkesin can ve mal güvenliği için, trafik denetleme şube tarafından zorunlu tutulmuştur. Muayenesi yapılmayan araçlar trafikten men edileceği gibi, cezai işlem uygulanması da söz konusudur. 

Araç muayenesi zorunlu mu? Araç egzoz muayenesi olmadan muayeneden geçer mi? Otomobil egzoz muayene fiyatı ne kadar? Muayenesiz araç trafiğe çıkabilir mi? Muayenesiz araç trafikten men edilir mi? sorularının cevaplarını arıyorsanız, bu yazımız tam size göre.

Muayeneden geçmeyen, muayenesi yapılmamış araçlar trafik kontrolüne yakalandığı takdirde, ilk trafik kontrolünde uyarı ve ceza işlemi uygulanacak ve ikinci trafik kontrolünde ise kesinlikle ve kesinlikle trafikten men edilerek cezai işlem uygulanacaktır.

Aracınızla ikinci kez trafik kontrolüne yakalandığınız takdirde, aracınız çekici ile muayene istasyonuna götürülecek ve araç muayeneniz yapılmadan aracınızı teslim alarak trafiğe çıkaramayacaksınız. Hiç kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyeceği için, araçlarınızın muayene işlemlerini geciktirmemenizi, günü geldiğinde muayene işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Aynı zamanda araç muayenenizi yaptırmadığınız takdirde, muayene işlemleri için gecikme ücreti ödeyecek ve cebinizden ekstra para çıkacaktır. Hem maddi olarak hemde manevi olarak kayba uğrayacağınızı şimdiden belirtmek isteriz. 

Eğer sizin de kafanızda, 2021 otomobil muayenesi fiyatı ne kadar? 2021 araç muayenesi ücretleri zamlandı mı? Araç egzoz muayenesi fiyatı ne kadar? Egzoz muayenesi zamlı fiyatı ne kadar? Gibi sorular dönüp duruyorsa yazımızda bu soruların cevabına bakacağız. 

Habertürk ’ün haberine göre, 2021 yılı zamlı araç muayene fiyatları açıklandı. Bu habere göre araç muayene ücretleri %9.11 oranında zamlanarak yürürlüğe girdi. Binek otomobiller ve araçlar için 2021 yılı muayene ücreti 342 TL 20 kuruştan, 372 TL 88 kuruşa yükseldi. Kamyon ve otobüs için muayene ücretleri ise 2021 yılı için, 462 TL 56 kuruştan, 503 TL 86 kuruşa yükseldi. 2021 yılı muayene ücretleri traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler için 189 TL 98 kuruş olarak belirlenmiştir. 

Tanker, çekici için ise 462 TL 56 kuruştan, 503 TL 86 kuruşa yükseldi. Aynı zamanda yine araçlar için, daha doğrusu motorlu araçlar için zorunlu hale getirilen ve olmadan muayene motorlu araç muayene işlemi gerçekleştirilemeyen egzoz muayenesi de, 80 TL’den 90 TL’ye çıkarak zamlı fiyattan yürürlüğe girdi. 

Eğer aracınızın muayenesi yaklaştı ise, ya da araç muayenenize az bir süre kaldı ve muayene yaptırmak istiyorsanız, araç muayenesi randevu alma nasıl olur? Araç muayenesi randevusu nasıl alınır? Gibi soruların cevaplarını bulamıyorsanız, yada Araç muayenesi randevu almak istiyorum, araç muayene randevu alma sistemi, bulma konusunda problem yaşıyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz linkten çok kolay bir şekilde motorlu aracınız için randevu alabilirsiniz. Araç Muayenesi Randevu Alma

Her araç için zorunlu hale getirilen, daha doğrusu her motorlu taşıt için zorunlu hale getirilen araç muayenesi hem sizlerin hem de, trafikteki herkesin can güvenliği için mutlaka ve mutlaka gereklidir. Neticede aracınızın trafiğe çıkmaya uygun uygun olup olmadığı konusunda detaylı incelemeler yapılan araç muayene sırasında, eğer aracınızda bir eksik var ise, bu eksik sizlere belirtilerek giderilmesi, problemin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Böylelikle gerek arabanızın motor aksamında gerekse de fren sisteminde herhangi bir olası durumda arıza gerçekleşmesine istinaden oluşabilecek bir felaketi ortadan kaldırmaktadır. Kimse trafikte güvensiz bir sürüş istemez diye düşünüyoruz. Dediğimiz gibi hem sizlerin hem de trafikteki herkesin can güvenliği için araç muayenenizi aksatmamanızı tavsiye ederiz.

Aracınızın trafiğe çıkmaya yeterli olup olmadığı kontrol edileceği için, muayene istasyonuna gitmeden veya randevu almadan önce, aracınızı servise götürerek herhangi bir problem olup olmadığını kontrol ettirmeniz, hem muayene sırasında herhangi bir problem yaşamamanızı sağlayacak, hem de aracınızın trafiğe çıkması açısından herhangi bir problem olup olmadığının tespiti yapılacak ve sizde trafikte güvenli bir şekilde seyahat edeceksiniz.

Tekrar ve tekrar belirtmek istemeliyiz ki, araç muayenesi kesinlikle her araç için çok önemli bir unsur olup, herhangi bir nedenle ertelenmesi ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Eğer sizde sevdiklerinizin ve trafikteki diğer insanların can güvenliğini düşünüyorsanız kesinlikle bu durumu göz ardı etmeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here