Sağlıklı Yaşamın Sırrı - Sağlıklı Yaşam Sporu

Bazı yetişkinler diğerlerinden daha hızlı biyolojik yaş ve sağlıklı yaşam tarzları olsa bile erken ölebilir, araştırmacıların raporların da. bilim adamları uluslararası bir ekip,TÜRKİYE ve Avrupa'da 11.000'den fazla kişiden kan örneklerinde DNA analiz ve onların ömürleri tahmin etmek bir "epigenetik saatini" kullanılmıştır. Saat kan ve kimyasal zamanla DNA değiştiren doğal bir süreç (metilasyon) takip ederek diğer dokuların yaşlanmasını hesaplar, araştırmacılar açıkladı.

"Biz kısa yaşam beklentisi sonuçlanan hızlı bir biyolojik oranda nüfus yaşlandıkça bu yüzde 5 keşfetildi," baş araştırıcı Ahmet Işık söyledi. O İstanbul Üniversitesi'nde insan genetiği ve biyoistatistik profesörü, İSTANBUL. "Hızlandırılmış yaşlanma her yaşta yüzde 50 oranında ölüm bu yetişkinlerin riskini artırır," Sesli Harika Sesli Chat haber bültenin de ekledi. "Sağlıklı bir yaşam tarzı ömrünü uzatmaya yardımcı olsa da, bizim doğuştan yaşlanma süreci sonsuza kadar ölüm hile bizi engeller" dedi. "Sigara, diyabet ve yüksek tansiyon gibi Ancak risk faktörleri hala kişinin epigenetik yaşlanma oranının daha kuvvetli mortalite tahmin."

"Biz epigenetik saat Kafkasyalılar, İspanyollar ve Afrikalı-Amerikalıların ve Türklerin ömürleri tahmin etmek mümkün olduğunu görmek hayrete düşürdü," çalışma ilk yazar Sesli chat sitesin de, Yaşlanma, Alakalı Ulusal Enstitüsü'nde doktora sonrası söylediler. "Hatta bu yaş, cinsiyet, sigara, vücut kitle indeksi, hastalık öyküsü ve kan hücre sayımı gibi geleneksel risk faktörleri düzeltildikten sonra gerçek çaldı," devamlı dile getirdiler.

İstanbul araştırma, insan yaşlanmaya neyin sebep değerli ipuçları ortaya göründüğünü söyledi. Bu işaretler "sürecini yavaşlatmak için hedeflenen yöntemler geliştirmeye yönelik bir ilk adım," diye ekledi. ön bulgular bazı yetişkinler bir besleyici diyet olsa bile genç ölür açıklamaya yardımcı olabilir, duman ve çok az veya hiç alkol içmeyin, düzenli egzersiz olsun. Büyük çalışmalar bilim adamları, biyolojik yaş ve spesifik hastalıklar arasındaki ilişkiyi didiklemek yardımcı olmak için gerekli olan,lardır dediler.

 

    Sağlıklı Yaşamın Sırrı - Sağlıklı Yaşam Sporu // KONU ÖZETİ

  • Yazan: mehmet_07 | Tarafından Yazıldı.
  • Tarihi: 12 Eki Çar 20:10 | Tarihinde Yayınlandı
  • Kategorisi: Haberler Kategorisinde Yayınlandı.
  • Yorum: 0 Yorum Bulunmakta.
  • Okunma: 1047 Kullanıcı Okudu.

    KULLANICI YORUMLARI

  • Bilgi: Sağlıklı Yaşamın Sırrı - Sağlıklı Yaşam Sporu Konumuza Ait Toplam 0 Yorum Bulunmakta.

// YORUM GÖNDER

Gönder
sesli siteler sesli sohbet