Organik Gıdalarda Biyolojik Değişiklikler

Organik Tarım

Hakkında en rezil gerçeği organik gıda bir son göre, pahalı-yaklaşık% 47 daha pahalı olmasıdır analizde gelen. Ama yeni bir yorum çalışması yayınlandı Doğa Bitkiler her şey araştırması şu anda geleneksel tür karşı organik tarım hakkında bilir analiz ve organik ağır basar onun stiker şok iyi bir sürü sunuyor bulundu.

www.sesliharika.com

Organik tarım ilk başladığında, insanları beslenme idealist ve verimsiz bir yol olarak alay edildi. Beklendiği gibi, bu konuda küçük bir araştırma vardı. "80'lerde çalışmaların sadece bir çift avuç vardı," Şevket vehbi aras, İstanbul Üniversitesi'nde toprak bilimi ve Arkeolog profesörü ve yeni çalışmanın yazarlarından diyor. Sesli 30 yılı aşkın için organik tarımı eğitimini sürdürmektedir. "Yüzyılın başında, sadece fırladı ve şimdi en az 1000 çalışma muhtemelen vardır," diyor.

Rıza hoca mevcut verilerin 40 yıllık analiz ve odaklanmış nasıl organik tarım etkileri çeşitli sürdürülebilirlik türleri: üretkenliği, çevre üzerindeki etkisini, ekonomik canlılığı ve sosyal refah.

"Ben bir cümle koymak olsaydı, organik tarım, karlı, istihdam sağlamak toprak ve çevreye fayda ve çiftçiler ve tüketiciler arasındaki sosyal etkileşimleri desteklemek mümkün olmuştur," Rıza Hoca diyor. "Bazı açılardan, gerçekten bize gelecekte dünyayı besleyen bakmak için ideal planları olan organik tarımda uygulamalar vardır."

Organik Yiyecekler:

Organik bile giderek uçucu iklimde dünyayı beslemeye yardımcı olmak için elimizden geleni bahis olabilir, diyor.

İlk başta, bu organik tarımın ürün verimi tipik geleneksel göre% 10-20 daha düşük olduğu göz önüne alındığında, olası gelebilir. Geleneksel yetiştiricileri organik gıda üretiminde izin verilmez çoğu sentetik gübre kullanabilirsiniz olmasıdır. "Çiftçiler gübre eklediğinizde, bu besin elementlerinin bitkiye hemen kullanılabilir ve bitkilerin daha hızlı büyüyebilir," Reganold açıklıyor. Organik ürünler, diğer taraftan, ayrıştırmak ve besin serbest bırakmak için daha fazla zaman alır kompost veya hayvan gübresi gibi organik madde tarafından döllenir. (Bu yavaş, istikrarlı bir yaklaşım toprak inşa denir.)

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR: 17 Ucuz Organik Gıdalar Sen Alış Olmalı

kuraklık dönemlerinde: Araştırma organik verim konvansiyonel daha tutarlı büyük olduğunu göstermektedir Ama nerede RIZA Hoca bir senaryo buldum. Organik toprak su üzerine tutabilir organik madde ile inşa edilir, diyor. Bu verimleri artırmak, böylece bitki, daha fazla su erişimi vardır, zaman bir çiftçi bitki ve bir kırpma büyür anlamına gelir. yağmur suyu her santimini toprakla kadar ıslanmış, bir bitki buğday başka 7-8 kile üretebilir, Hoca diyor.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK:

Organik tarım, genellikle çok daha az enerji kullanır. "Eğer ekosistem hizmetlerine baktığımızda, gerçekten parlayan organik tarım," diyor. "Onlar biyolojik çeşitlilik, tozlaşma, toprak kalitesi-eğer o bir ekonomik değer koymak vardı ve bazı araştırmacılar daha sonra daha fazla organik gıda yüksek fiyat ya da fiyat prim yapar, var. Gibi alanlarda getirmek değer"

Dergisinde yayınlanan organik tarımın ekonomi, ilgili bir 2015 m*ta-analiz PNASA, hatta belirlenmiştir organik tarım konvansiyonel daha karlı % 35 daha fazla para çiftçilere% 22 kazanç. Onlar (çalışmada% 30 civarında idi) organik fiyat prim sadece organik kar bile geleneksel kırmak için yaklaşık% 5 olması gerektiğini belirledi.

OMEGA YAĞLAR:

anlamlı bir şekilde geleneksel daha sağlıklı olsun ya da olmasın dahil olmak üzere organik gıda, hakkında bilgi edinmek için sol bir çok şey var. son çalışma beslenme odaklanan 15 ya da öylesine bilimsel değerlendirme, 12 çalışma organik fazla C vitamini, antioksidan ve omega-3 yağ asitleri olan geleneksel göre daha besleyici olduğunu kanıtlar bulduk dikkat çekiyor. Diğer çalışmalar organik yiyeceklere çocukların geleneksel yiyenlerin daha vücutlarında pestisit m*tabolitleri düşük seviyelerde olduğunu göstermektedir.

Organik gıda popülerlik büyüyor hızlı. Ama organik yüzleri çeşitli aksiliklere. "Biz daha geleneksel modeli desteklemek politikaları var," Seslisohbet organik tarım hakkında araştırma göreceli kıtlık ile birlikte söylüyor.

"Politikacılara karşı karşıya meydan ölçekleme-up organik ve diğer yenilikçi tarım sistemlerini gerçekten sürdürülebilir üretim sistemlerine doğru hareket için bir ortam yaratmaktır," çalışma sonucuna varıyor. "Bu küçük bir iş değildir, ancak gıda ve ekosistem güvenliği için kon- dizileri daha büyük olamazdı."

    Organik Gıdalarda Biyolojik Değişiklikler // KONU ÖZETİ

  • Yazan: mehmet_07 | Tarafından Yazıldı.
  • Tarihi: 06 Şub Ctesi 09:44 | Tarihinde Yayınlandı
  • Kategorisi: Haberler Kategorisinde Yayınlandı.
  • Yorum: 0 Yorum Bulunmakta.
  • Okunma: 1717 Kullanıcı Okudu.

    KULLANICI YORUMLARI

  • Bilgi: Organik Gıdalarda Biyolojik Değişiklikler Konumuza Ait Toplam 0 Yorum Bulunmakta.

// YORUM GÖNDER

Gönder
sesli siteler sesli sohbet