Egzersiz Yapmanın İnsanlarda Önemi

Egzersiz Yapmanın İnsanlarda Önemi

Burada kalkıp daha taşımak için iyi bir motivasyon bile kışın ölü olarak, var: dergisinde yayınlanan yeni bir çalışma Nöroloji orta yaşlarda fiziksel olarak aktif olmayan insanların 20 yıl sonra akranlarına göre daha küçük beyinleri olduğunu bulmuşlardır.

Yeni çalışmada, araştırmacılar demans veya yoktu 1,583 erkek ve kadın baktı kalp hastalığı . Onlar kendi fitness düzeylerini değerlendirmek için bir koşu bandı üzerinde çalıştı. Ardından, 20 yıl sonra, çalışmaya insanlar başka koşu bandı fitness testi yaptım ve beyin taramaları vardı.

ortaya beyin taramaları daha düşük bir egzersiz kapasitesi tanımlı kalp hızı düşmeden önce insanların koşu bandı üzerinde egzersiz olabilir süreyi olarak insanlar belirli bir eşik-in orta yaşlarda vardı kişilerle karşılaştırıldığında, daha sonra küçük beyinler yıl var daha olasıydı orta yaş yüksek uygunluk düzeylerinin. Onlar da, kan basıncı ve kalp hızı insanlar egzersiz sırasında daha fazla satır aşağı küçük beyinleri olması daha olasıdır gitti bulundu. Yüksek-daha-ortalama kan basıncı ve kalp hızı ani fiziksel uygunluk eksikliği gösterebilir.

Beynimize Egzersiz Yapmak:

Çalışmada İnsanlar sadece beyinleri zamanla küçüldü olup olmadığını diyemedi araştırmacıları anlamına deneme, sonunda beyin taramaları vardı. Ancak son araştırmalar göstermiştir ki egzersiz beyin daha iyi bilişsel gerileme mücadele mümkün kılar .

Henüz beyin hacmi için en kritik olan yaşam egzersiz hangi noktada bilinen değil, yazarlar söylüyorlar. "Biz orta yaş ya da ileri yaşlarda spor daha önemli olmadığını, bizim çalışma söylemek mümkün değildir," çalışma yazar Nedim türk, Akdeniz Üniversitesi Tıp Okulu'nda doktora sonrası adam diyor. "Gelecekteki çalışmalarda ben birinin diğerinden daha önemli olup olmadığını görmek için, bu ayrımı keşfetmek istiyorum. Ancak ikisi de önemli olması muhtemeldir. "

    Egzersiz Yapmanın İnsanlarda Önemi // KONU ÖZETİ

  • Yazan: mehmet_07 | Tarafından Yazıldı.
  • Tarihi: 12 Şub Cuma 11:22 | Tarihinde Yayınlandı
  • Kategorisi: Sağlık Kategorisinde Yayınlandı.
  • Yorum: 0 Yorum Bulunmakta.
  • Okunma: 1427 Kullanıcı Okudu.

    KULLANICI YORUMLARI

  • Bilgi: Egzersiz Yapmanın İnsanlarda Önemi Konumuza Ait Toplam 0 Yorum Bulunmakta.

// YORUM GÖNDER

Gönder
sesli siteler sesli sohbet