Cilt Hastalıkları - Cilt Kırışıklıkları

CİLT HASTALIKLARI:

MIT araştırmacıları cildin en azından bir çok geçici biri için gençlik bir çeşme keşfetmiş olabilir.

Araştırmacılar, kırışıklıkları düzeltmek hasarlardan cildi korumak, ya da egzama gibi cilt hastalıkları tedavi etmek için ilaç yönetmek için kullanılabilecek bir "ikinci cilt" geliştirdi. Ama şu anda, ürün sadece yaklaşık bir gün boyunca işini yapar.

"Bu, bir bariyer sağlamak kozmetik iyileştirme sağlamak ve potansiyel olarak tedavi ediliyor alana lokal olarak bir ilaç teslim edebilir görünmez bir tabaka var," Deniz Genç bir üniversite haber bülteni, dedi. O kimya mühendisliği MIT bölümünde bir doçent.

"Birlikte Bu üç şey gerçekten insanlarda kullanım için ideal yapabiliriz," Genç ekledi.

İnsanlar yaşlandıkça, kendi cilt daha az elastik ve sağlam olur, Yazarlar kaydetti. yaşlanma Bu işaretler güneş hasarı ile kötüleşti olabilir. Geçtiğimiz on yıl boyunca araştırma ekibinin daha fazla hasar cilt genç bir görünüm geri ve koruyabilecek cilt için koruyucu bir kaplama geliştirmeye çalıştı.

"Biz yararlı etkileri vermek istiyorum polimerler ile kaplanarak cildin özelliklerini kontrol etmek mümkün olabilir nasıl düşünmeye başladım," Deniz Genç dedi. "Biz de görünmez ve rahat olmak istedim."

kendi araştırma için, bilim adamları 100'den fazla potansiyel polimerlerin bir kütüphane oluşturdu. Araştırmacılar en yakın sağlıklı cildin görünümünü ve özelliklerini maç hangi bir belirlemek amacıyla her malzemeyi test açıkladı.

Bu çalışmada kullanılan ürün, bir çapraz-bağlanmış polimer tabakası (Ç.N.) olarak bilinen bir düzenleme içerisinde manipüle edilebilir silikon bazlı polimerler dahildir.

İkinci kaplama iki aşamada uygulanmaktadır. Her iki tabaka kremler veya merhemler olarak uygulanır. cilt üzerinde bir kez Ç.N. neredeyse görünmez. O kadar 24 saat süreyle deri üzerinde kalabilir, Yazarlar söyledi.

CİLT KIRIŞIKLIKLARI:

"Aksi takdirde iyi aramaz, sağ optik özelliklere sahip olması ve aksi doğru güce sahip olmayacak ve doğru gerçekleştirmez, sağ mekanik özelliklere sahip olması," çalışma kıdemli Seslisohbet dedi yazar Remzi Bal, MIT'de profesör.

Polimer, sağlıklı, genç derinin özelliklerini taklit eden bir tespit edilemeyen ince kaplama olarak doğrudan deriye tatbik edilebilir, araştırmacılar açıklanmıştır.

Laboratuvar testleri, polimer 250'den fazla yüzde gerildikten sonra orijinal haline dönmek mümkün olduğunu gösterdi. Bunun aksine, gerçek deri 180 oranında gerilebilir, belirtiyorlar.

"Deri gibi davranan bir malzeme oluşturma çok zordur," Çalışmanın yazarlarından biri olan Burcu Soylu, Boston'daki İstanbul Genel Hastanesi'nde bir dermatolog söyledi. "Birçok kişi bunu denedim ve bu kadar temin edilmiş malzeme, esnek, rahat, tahriş etmeyen ve cilt hareketine uygun ve orijinal şekline geri dönmek mümkün olmanın özelliklerini olmadı."

insanlar üzerinde test edildiğinde, araştırmacılar polimer alt göz kapaklarının altında "göz torbaları" yeniden şekillendirmek başardı bulundu ve etkisi yaklaşık 24 saat sürdü. Aynı zamanda kuru cilt ve geliştirilmiş hidrasyon tedavisi, çalışma buldum.

Başka bir çalışmada, XPL elastikiyetini test etmek için ön kol derisine uygulanmıştır. Bir vantuz ile test edildiğinde, Ç.N. tedavi edilen cildin doğal cilt daha hızlı geri orijinal konumuna geri dönmüş, bulgular gösterdi.

Araştırmacılar ayrıca kuru ciltler karşı korumak için XPL yeteneği baktı. o uygulandı iki saat sonra, polimer raporuna göre, cilt nemli kalır yardımcı bir high-end ticari nemlendirici geride.

XPL hatta 24 saat sonra vazelin daha iyi performans. Bu arada, Ç.N. çalışmalarda yer alan katılımcıların hiçbiri polimerden herhangi tahriş yaşıyorsanız bildirdi.

Araştırmacılar bu "deri" güneşin zararlı UV ışınlarına karşı uzun süreli koruma sağlamak için modifiye edilebileceğini kaydetti.

Yeni bir şirket www.sesliharika.com  Seslisohbet - oldu yeni teknoloji geliştirmeye odaklanmak Sesli ve Seslisohbet tarafından kurdu. Şirket ilk cilt hastalıkları için ilaçlar sunmak için XPL geliştirmeye çalışacağız dedi.

www.sesliharika.com Sağlık Yaşam Chat Sohbet Haber Eğlence Mekanına Hoş geldiniz..

    Cilt Hastalıkları - Cilt Kırışıklıkları // KONU ÖZETİ

  • Yazan: mehmet_07 | Tarafından Yazıldı.
  • Tarihi: 11 May Çar 09:22 | Tarihinde Yayınlandı
  • Kategorisi: Sağlık Kategorisinde Yayınlandı.
  • Yorum: 0 Yorum Bulunmakta.
  • Okunma: 1453 Kullanıcı Okudu.

    KULLANICI YORUMLARI

  • Bilgi: Cilt Hastalıkları - Cilt Kırışıklıkları Konumuza Ait Toplam 0 Yorum Bulunmakta.

// YORUM GÖNDER

Gönder
sesli siteler sesli sohbet