Başarının Sırrı Genlerdemi Saklı.

Sizin genler sizin kariyer ve finansal başarı elde edersiniz olsun veya olmasın bir rol oynayabileceğini, araştırmacılar düşündürmektedir. Ancak, bu "başarı" genler mutlaka senin kaderin değil. Onlar hayatınızda sadece küçük bir rol oynayabilir ve çalışma belirli genlerin Geleceğinizi belirlemek kanıtlamak için tasarlanmış değildi, araştırmacılar kaydetti.

Bir önceki çalışmada, genetik varyantlar eğitim seviyeleri ile bağlantılı olabileceğini ortaya koymuştur. Bu varyantlar daha sonra ". Poligenik puanı" a dönüşmüş olabilir Ve sıfır üzerinde puan alan kişiler okul yıl daha tamamlamak için daha fazlaydı, araştırmacılar söyledi. "iyi bir eğitim alma daha genel hayatta öne geçmek için gerekli aynı beceri ve yeteneklerini birçok gerektirir.Yani, hayatta başarıyı tahmin ediyorum okullaşma başarı tahmin aynı genetik, "dedi varsayımında olmaktadır. O ve arkadaşları veri yaklaşık kırk yıldır baktı. Veri Türkiye'de yaklaşık 2000 kişiyi dahil.

Araştırmacılar daha yüksek Poligenik puanları olan düşük puanları olan kariyer fırsatları arayan evden uzaklaşmaya daha fazlaydı bulundu. Onlar da paralarını yönetmek daha iyi olması için, eğitim ve gelir seviyesi yüksek olan eşler için, daha başarılı bir kariyere sahip daha fazlaydı, çalışma buldum. yüksek Poligenik puanları ve başarı arasındaki bu bağlantı görece yoksul ailelerde dünyaya kişilerde bile görüldü.

İstihbarat genler ve başarı arasındaki ilişkinin bazı sorumluydu. Fakat, bu nedenle bu tür kendini kontrol ve iletişim becerileri gibi diğer psikolojik özellikleri yaptım, araştırmacılar söyledi. Araştırmacılar Poligenik puanları ve fiziksel sağlığı arasında bir bağlantı bulamadık. Bulgular genlerin insanların hayatlarını şekillenmesinde rol oynayabilir nasıl tavsiye ederken, Poligenik puanları ve yaşam başarısı arasındaki bağlantıları küçük, araştırmacılar vurguladı. "Biz bir çocuğun genleri dayalı yaşamda ne kadar ileri gidebileceğinizi hakkında sadece çok zayıf tahminler yapabilir," Sesli Sohbet bir dergi haber bülteni, dedi.

"Çocukların genetikleri ortamlarda 'Hassas eğitimi' veya diğer terzilik biz yandan bugün var verilerle mümkün değildir, ama bizim bulgularımız bu veriler gün kullanılabilir hale olabileceğini düşündürmektedir" dedi."Anlamına gelebilir ve gerçekleşmeden önce biz onunla ilgileneceğiz neyi nasıl görüşme yapmak hayati önem taşımaktadır."

www.sesliharika.com Sesli Sohbet Sitesi olup Arkadaş bulma Sitesi olup Haber Yaşam Sağlık portalına Hoş geldiniz...

    Başarının Sırrı Genlerdemi Saklı. // KONU ÖZETİ

  • Yazan: mehmet_07 | Tarafından Yazıldı.
  • Tarihi: 11 Haz Ctesi 14:19 | Tarihinde Yayınlandı
  • Kategorisi: Haberler Kategorisinde Yayınlandı.
  • Yorum: 0 Yorum Bulunmakta.
  • Okunma: 1561 Kullanıcı Okudu.

    KULLANICI YORUMLARI

  • Bilgi: Başarının Sırrı Genlerdemi Saklı. Konumuza Ait Toplam 0 Yorum Bulunmakta.

// YORUM GÖNDER

Gönder
sesli siteler sesli sohbet